Odchudzanie

Łuszczenie się zrogowociałego naskórka znajdującego się na głowie wywołuje łupież, który to jest nieprzyjemną chorobą skóry. Osoby borykające się z tym problemem nie czują się komfortowo, gdyż jest to dolegliwość zauważalna. Powodów wystąpienia łupieżu jest kilka, dlatego też przeciwdziałanie chorobie może być różne. Do najczęściej występujących przyczyn z pewnością możemy zaliczyć grzyb Malassezia, złe odżywianie czy też złą kosmetykę.

Łupież traktowany jest jako choroba tylko wtedy, gdy zrogowociały naskórek nadmiernie łuszczy się. W przypadku niewielkiej skali jest to traktowane jako naturalny proces zachodzący w naszym organizmie, tudzież na skórze naszej głowy.

Temat usuwania, a raczej leczenia łupieżu jest bardzo popularny. Wszystko za sprawą liczby osób, która boryka się z tą dolegliwością. W Internecie, prasie i innych mediach reklamowane są środki, metody i sposoby na łupież. Dzisiejszy artykuł ma na celu przedstawić wszystkie dostępne metody walki z łupieżem wraz z moją subiektywną oceną.

Domowe sposoby na łupież

Babcia, czy mama zawsze dzieli się dobrą radą nie tylko w dziedzinie pielęgnacji włosów. Kiedyś przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny nie był tak dobrze rozwinięty, co wymuszało korzystanie z domowych sposobów walki chociażby z łupieżem. Niektóre z metod praktykowane są co dziś, co jest efektem skuteczności danych rozwiązań. Poniżej przedstawiamy w sposób rzeczowy niektóre z dostępnych.

Przy walce z łupieżem bardzo rozsądnym i praktykowanym pomysłem jest wykorzystywanie oliwy z oliwek. Przepis jest bardzo prosty – należy wmasować ciepłą oliwę z oliwek we włosy i po 20 minutach rozczesać włosy i umyć szamponem. Oliwa musi zostać podgrzana, rzecz jasna do akceptowalnej temperatury przez naszą skórę. Kurację należy stosować dwa razy w tygodniu, aż do momentu ustąpienia problemu.

Ciekawym rozwiązaniem wydaje się również skorzystanie z mikstury w skład, której wchodzi olejek z drzewa sandałowego oraz sok z cytryny. Proporcje tych składników powinny być równe 1(olejek) do 3 (sok). Właściwości tego preparatu pomagają skutecznie walczyć z łupieżem. Wystarczy delikatnie nałożyć na całą powierzchnię głowy.

Właściwości przeciwłupieżowe wykazuje również inny olejek. Ten pochodzi z drzewa herbacianego i można go używać wraz z szamponem. Wystarczy wymieszać w stosunku 1 kropla olejku do 30ml szamponu. Mycie włosów taką mieszanką powinno wpłynąć na ustąpienie problemu. Należy stosować przy każdym myciu włosów. Zaleca się również pozostawienie szamponu na jakiś czas na głowie i późniejsze dokładne spłukanie.

Kolejną z domowych metod, której popularność nie maleje mimo wielu gotowych środków jest wykorzystywanie tymianku. Należy sporządzić preparat z czubatej łyżki suszonego tymianku, które należy zalać szklanką wrzątku i zaparzyć. Po dziesięciu minutach należy odcedzić wywar, który wykorzystujemy bezpośrednio po umyciu włosów. Sama procedura użycia jest prosta i polega na wmasowaniu środka w skórę głowy. Nie należy spłukiwać. Proces zaleca się powtarzać dwa razy w tygodniu.

Aby zapobiegać wystąpieniu problemów z łupieżem można stosować olejek kokosowy. Jego skuteczność znana jest od wielu, wielu lat. Metoda ta została wykorzystana na początku przez Azjatów, ale z czasem dostała się do Europy. Jej skuteczność potwierdza liczna rzesza fanów. Olejek należy wmasować w skórę i pozostawić na okres 1/2 godziny. Następnie dokładnie spłukać włosy.

Powyżej przedstawiłem najpopularniejsze domowy sposoby radzenia sobie z łupieżem jest ich zdecydowanie więcej, aczkolwiek ich wykorzystanie jest znacznie mniejsze, aniżeli te opisane wyżej. W mojej ocenie skuteczność domowych metod zależy od typu oraz nasilenia problemu. Wszak, zaawansowane problemy z łupieżem jest niezwykle trudno zlikwidować, choć to nie oznacza, że któraś z metod nie będzie skuteczna. Zawsze warto spróbować. Na pewno nie zaszkodzi, a może okazać się wysoce pomocna. Osobiście wydaje mi się, że metoda z wykorzystaniem tymianku jest najlepsza, ale to tylko subiektywna opinia.

Świetnym dowodem skuteczności tych preparatów jest coraz częstsze wykorzystanie w kosmetykach wielu znanych firm. To wystarczająca rekomendacja, która powinna przekonać cię, że to nie bujda. Łupież naprawdę można wyleczyć domowymi sposobami!

Szampony przeciwłupieżowe

Bardzo dużo w mediach słychać o szamponach przeciwłupieżowych. O ich skuteczności dużo się słyszy, ale jak jest naprawdę? Wszak, w mojej opinii teksty o “100% skuteczności” są wysoce przesadzone. Gdyby tak było, to nie byłoby żadnego problemu z łupieżem. Każdy stosowałby takie specyfiki i byłoby po problemie. Rzeczywistość jest jednak inna – wiele osób nie potrafi rozwiązać tego problemu przez wiele lat.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, iż zwykłe szampony do mycia włosów nie wykazują takich właściwości. Ich zadaniem jest higiena, a nie leczenie choroby, jaką niewątpliwie jest łupież. Tylko specjalistyczne preparaty mogą rozwiązać problem. Te dostępne są w aptekach i drogeriach internetowych, choć i one nie gwarantują skuteczności. Aktualnie nie ma środka, który zagwarantuje usunięcie łupieżu każdemu. Jest kilka produktów, które radzą sobie z problemem u większości, ale nie u wszystkich. To delikatna różnica, która automatycznie skreśla tanie teksty o gwarancji skuteczności.

Ludzie bardzo często sięgają po szampony przeciwłupieżowe, gdyż jest to rozwiązanie wysoce wygodne. Wystarczy jedynie umyć włosy i liczyć, że problem zostanie zażegnany. To jednak czasem za mało. Można wręcz powiedzieć, że byłoby za prosto. Łupież to niełatwa w leczeniu choroba.

Prawidłowe odżywianie włosów

Temat odpowiedniej diety przy rozwiązywaniu problemów z łupieżem jest szeroko znany każdemu. Nie jest to najłatwiejsze, gdyż wiele osób zwyczajnie nie może pozwolić sobie na zdrowe odżywianie ze względu na prowadzony tryb życia. Istnieje jednak rozwiązanie, które powszechnie znane jest pod nazwą suplementacji.

Jeśli sportowcy chcą zwiększyć masę, wydolność i siłę sięgają po suplementy. Jeśli kobiety chcą poprawić jakość cery i skóry sięgają po suplementy. Wniosek jest jeden – prawidłowe odżywianie można zastąpić tabletkami, które bogate będą w wartości odżywcze, które negatywnie wpłyną na nadmierne łuszczenie się zrogowaciałego naskórka.

Do najważniejszych składników zalicza się siarczek selenu, pirytionan cynku oraz siarka i kwas salicylowy. Dosyć często zaleca się również suplementację mocznika, siarki i ichtiolu. Niektóre substancje znajdują się tylko i wyłącznie w szamponach, inne w suplementach przeciwłupieżowych.

Moja propozycja: Dandrene

Zgodnie z obietnicą – chcę zaproponować produkt, który według wielu uważany jest za rewolucyjny. Ja również mam takie zdanie, gdyż w moim przypadku jego skuteczność wynosi 100%. Polecałem kilku osobom i jak na razie sprawdza się genialnie. Popularność tego środka w Polsce jest niewielka, gdyż dostaniemy go tylko za pośrednictwem Internetu.

Szampon wykorzystuje technologię nanosomową, która to efektywnie wpływa na skuteczność środka. Na czym polega owa technologia? Wykorzystywane są nanosomy (mikroskopijne liposomy), które transportują środki zawarte w szamponie w głąb skóry. To przyśpiesza oraz pozwala na nieprzerwaną pracę środka nawet przez kilka godzin po umyciu.

Preparat cieszy się bardzo dobrą opinią, co osobiście skusiło mnie do analizy tego środka. Wiele osób, które korzystały z wielu metod poradziły sobie z łupieżem dopiero po zastosowaniu Dandrene. Tak też było w przypadku znajomych i czytelnikó tego bloga.

Dandrene określany jest jako szampon przeciwłupieżowy, choć w moim własnym odczuciu powinien być prędzej traktowany jako lekarstwo. Zawiera bowiem bardzo silne środki przeciwłojotokowe i przeciwgrzybiczne. Zaleca się kurację tym specyfikiem także przy grzybicy, swędzeniu i łuszczeniu.

Tags : , , ,
Categories : Uncategorized